Αγώνας δρόμου « ΤΗΛΕΜΑΧΕΙΟΣ 2013» – Αποτελέσματα

Τηλεμάχειος 2013

Τηλεμάχειος 2013

Την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013 διεξήχθη με επιτυχία ο 21ος αγώνας δρόμου « ΤΗΛΕΜΑΧΕΙΟΣ 2013», που διοργάνωσε η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Κεφαλλονιάς. Στον αγώνα δρόμου, Σκάλα –Πόρος , 12 χιλιομέτρων και στην συμβολική διαδρομή για τα παιδιά, των 100 μέτρων συμμετείχαν 69 άτομα . Ευχαριστούμε τους τοπικούς φορείς, τους εθελοντές Σαμαρείτες , την Εθελοντική ομάδα Δασοπροστασίας Ελειού-Πρόννων, τους γυμναστές , την Αστυνομική Διεύθυνση Ελειού Πρόννων , τον γιατρό κ. Γιάννη Καθριλά και τον Πρόεδρο του Συλλόγου Ενοικιαζομένων δωματίων κ. Γιώργο Μεταξά για τη βοήθεια τους στη διεξαγωγή της διοργάνωσης.

Μετά τον τερματισμό των αθλητών ακολούθησε καλλιτεχνικό πρόγραμμα με την συμμετοχή του Παιδικού Χορευτικού τμήματος του Πολιτιστικού Συλλόγου «Ο ΠΡΟΝΗΣΟΣ» και του Πολιτιστικού Συλλόγου Βαλσαμάτων «Ο ΒΑΡΤΣΑΜΟΣ».

Τις απονομές έκαναν οι :

• Κωνσταντάκης Άγγελος – Πρόεδρος Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ.

• Καμπίτσης Βασίλης & Σολωμός Σπυρονικόλας – Αντιδήμαρχοι Δήμου Κεφαλλονιάς .

• Κουνάδη Μαρία & Παπαδάτος Νίκος– Δημοτικοί σύμβουλοι Δήμου Κεφαλλονιάς .

• Κουστουμπάρδης Επαμεινώνδας – Πρόεδρος τοπικής κοινότητας Πόρου.

• Μηλιαρέσης Γιώργος –Μέλος Τοπικής Κοινότητας Πόρου .

• Γιάννης Χιόνης- Πρόεδρος Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Κεφαλλήνων & Ιθακησίων ΟΔΥΣΣΕΥΣ

• Δημήτρης Προβολισιάνος-Μέλος Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ.

• Μαζαράκης Ευστάθιος και Σιμωτά Ευανθία – Πρόεδροι Πολιτιστικού Συλλόγου Βαλσαμάτων «Ο ΒΑΡΤΣΑΜΟΣ» και Πολιτιστικού Συλλόγου «Ο ΠΡΟΝΗΣΟΣ».

• Παπαδάτος Διονύσης-Εκπρόσωπος Ομάδας Δασοπροστασίας Ελειού Πρόννων.

• Χαράλαμπος Μοσχόπουλος- Εκπρόσωπος Εθελοντών- Σαμαρειτών.

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:

ΝΗΠΙΑ

Α΄- Β΄- Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 

Ε΄- ΣΤ΄  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

  ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΙΑΝΝΑ

1ος

ΛΟΥΚΑ ΣΟΦΙΑ

1ος

ΣΙΜΩΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

1ος

ΛΟΥΚΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

2ος

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

2ος

ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

2ος

ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΒΙΚΤΩΡ

2ος

ΑΛΒΑΡΟ ΡΑΠΑΪ

3ος

ΠΕΦΑΝΗ ΧΑΡΑ

3ος

ΡΙΣΤΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

3ος

ΣΕΡΙΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

3ος

ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

 

ΑΝΔΡΩΝ 13-18

ΑΝΔΡΩΝ 18-30

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 18-30

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΧΡΗΣΤΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ος

ΒΑΡΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

1ος

ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑ

2ος

ΧΡΗΣΤΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

2ος

2ος

3ος

ΦΛΩΡΕΝΤΣ ΝΤΑΤΣΙ

3ος

3ος

 

ΑΝΔΡΩΝ 31-40

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31-40

ΑΝΔΡΩΝ 41-50

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 41-50

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1ος

ΒΑΝΙΑ ΣΑΜΟΛΗ

1ος

ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

1ος

ΑΝΤΥΠΑ ΑΝΤΩΝΙΑ

2ος

ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

2ος

ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΥ ΡΕΓΓΙΝΑ

2ος

ΚΑΛΟΓΗΡΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

2ος

ΓΑΣΠΑΡΙΝΑΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

3ος

ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ ΠΑΡΙΣΗΣ

3ος

ΝΑΣΤΑΤΟΥ ΧΡΥΣΗ

3ος

ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

3ος

ΑΝΔΡΩΝ  51+

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 51+

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

1ος

ΑΜΒΡΟΣΙΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

2ος

CHRIS PHILIPS

2ος

3ος

ΚΑΡΑΦΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3ος

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ:

1ος ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3ος ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

email