Αποτελέσματα 4ου Αγώνα δρόμου Φωκάτων

Αγώνας δρόμου

Αγώνας δρόμου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την4/07/2014 ο τέταρτος αγώνας δρόμου που διοργάνωσε ο Α.Ο.ΦΩΚΑΤΩΝ σε συνεργασία με το Σύλλογο Δρομέων Κεφαλληνίας και την ΚΕ.ΔΗ.ΚΕ.αφιερωμένος στην μνήμη του μητροπολίτη μας (Παπα Φωκά Γεράσιμο).

Στον αγώνα συμμετείχαν 137αθλητές όλων των ηλικιών.

Ο χρόνος του πρώτου αθλητή ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗ Σπύρου ήταν 21.03 ένα μόλις δευτερόλεπτο περισσότερο από το ρεκόρ αγώνων.

Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε :

Τους συνδιοργανωτές μας ΚΕ.ΔΗ.ΚΕ και ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΡΟΜΕΩΝ.

Τους καθηγητές φυσικής αγωγής ΠΑΠΑΔΑΤΟ Λεωνίδα ,ΜΕΤΑΞΑ Νίκο,ΜΟΣΧΟΝΑ Ειρήνη και τον προπονητή ΛΙΟΝΑΤΟ Διονύση.

Τον γυμναστή ΜΕΤΑΞΑ Διονύση για τον διαγωνισμό κορμού.,την ΣΑΜΟΛΗ Βάνια και την Κατερίνα ΦΩΚΑ για την μεγάλη τους βοήθεια για τον αγώνα.

Την γιατρό του αγώνα ΜΑΡΚΟΥΛΑΤΟΥ Κατερίνα .

Την σχολή ΕΠΑΣ βοηθων νοσηλευτών και τον δ-ντή τους ΣΑΚΑΛΗ ΣΠΥΡΟ.

Τα παιδιά της ΚΕ.ΔΗ.ΚΕ. για τον ήχο της εκδήλωσης.

Ολους τους εθελοντές του Α.Ο.ΦΩΚΑΤΩΝ για την βοηθεια τους κατά την διάρκεια του αγώνα.

Τις νοικοκυρές του συλλόγου μας για την προσφορά τους σε γλυκά και εδέσματα.

Και τον ΒΕΡΓΩΤΗ Παναγή για τις αεροφωτογραφίες του αγώνα.

*Ευχαριστούμε τους παρακάτω χορηγούς του αγώνα*

Α.Β. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

OLYMPUS ATHLITIKA EPATHLA

ΣΑΜΟΛΗ Βάνια

ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ ΨΗΣΤΗΡΙ

Επίσης ευχαριστούμε τα παρακάτω ΜΜΕ που κάλυψαν τον αγώνα

Sports Thea
In Kefalonia
kefaloniamas
Kefaloniths
Efhmerida Kefalonia
Kefalonizw
fragiasblog
Ionian Channel

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΔΡΟΜΟΥ :

5.250 μ .

ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ( 10 ΠΡΩΤΟΙ) :

1ος ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 21.03′
2ος ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 21.22′
3ος ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ ΠΑΡΙΣΗΣ 21.36′
4ος ΧΑΛΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 21.37′
5ος ΒΑΡΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 22.03′
6ος ΚΑΡΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 22.07′
7oς ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22.10′
8ος ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22.20′
9ος ΚΟΜΗΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 22.23′
10ος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22.42′

Ο Χρόνος των 76 που συμμετείχαν στο μεγάλο αγώνα δρόμου θα αναρτηθεί στο facebook του Α.Ο.ΦΩΚΑΤΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
13-18 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΚΟΜΗΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 22.23′
2ος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22.42′
3ος ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 25.31′

13-18 ΕΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΚΟΥΝΑΔΗ ΜΑΡΙΑ 28.00΄
2η ΦΡΑΓΚΙΑ ΝΑΤΑΛΙΑ 30.00′
3η ΒΟΥΤΣΙΝΑ ΑΝΤΖΕΛΙΝΑ 31.02′

19-30 ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ

1ος ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 21.03′
2ος ΚΑΡΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 22.07′
3ος ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22.10′

19-30 ΕΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η ΒΑΣΙΛΑΤΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ 25.08′
2η ΜΠΟΥΖΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 37.30′
3η ΦΩΚΑ ΕΙΡΗΝΗ 39.20′

31-40 ΑΝΔΡΕΣ

1ος ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ ΠΑΡΙΣΗΣ 21.36′
2ος ΒΡΑΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 22.03′
3ος ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22.20′

31-40 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η ΣΑΜΟΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 23.52′
2η ΛΑΣΚΑΡΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 37.40′
41-50 ΑΝΔΡΕΣ

1ος ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 21.22′
2ος ΧΑΛΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 21.37′
3ος ΚΑΛΟΓΗΡΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 23.03′

41-50 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η ΚΟΥΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 27.17′
2η ΚΛΕΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΟΥΛΗ 29.20′
3η ΙΒΑΝΟΒΑ ΝΤΑΦΙΝΙΚΑ 43.40′

50+ ΑΝΔΡΕΣ

1ος ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 22.49′
2ος ΚΡΙΣ ΦΙΛΙΠΣ 25.13′
3ος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 25.16′

50+ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 28.50′
2η ΔΙΑΚΡΟΥΣΗ ΣΙΑ 44.31′

ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ 550 ΜΕΤΡΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:

7-10 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ

1ος.ΠΕΦΑΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
2ος ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ
3ος ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

7-10 ΕΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΝΙΦΟΡΑΤΟΥ ΦΑΝΗ
2η ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΑ
3η ΝΙΦΟΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

11-12 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
2ος ΣΑΚΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3ος ΛΕΛΑΙ ΚΛΑΙΝΤΙ

11-12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΠΕΦΑΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
2η ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥΛΑ
3η ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ 50 ΜΕΤΡΩΝ

1-6 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΔΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2ος ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3ος ΒΑΡΟΥΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1-6 ΕΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ
2η ΚΑΓΚΑΔΗ ΣΟΦΙΑ
3η ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

email