Nτέρμπι Ολυμπιακού-ΑΕΚ στο βάθος

Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδος (Πηγή φωτογραφίας:sportarena.gr)

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των τεσσάρων πρώτων φάσεων του Κυπέλλου, δέκα ημέρες πριν ξεκινήσουν οι αναμετρήσεις για τον θεσμό.

Στην 1η φάση που θα πραγματοποιηθεί στις 23, 24, 25 Οκτωβρίου θα συμμετάσχουν οι ομάδες της Football League και Football League 2.

Ο Ολυμπιακός ενδέχεται να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Πανηλειακός-Παναχαϊκή και πιθανότατα στην 4η φάση, η οποία θα πραγματοποιηθεί τον Ιανουάριο, την ΑΕΚ.

Στην 4η φάση ενδέχεται να προκύψει ντέρμπι Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και στον ΠΑΟΚ, ενώ ο Παναθηναϊκός μπορεί να παίξει με τον Πλατανιά.

Αναλυτικά:

Στην 1η φάση παίζουν:

1. Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου

2. Αχαρναϊκός – ΑΕΛ

3. Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας

4. Κασσιόπη – Αναγέννηση Γιαννιτσών

5. Προοδευτική- Ηρακλής

6. Κόρινθος – Απόλλων Σμύρνης

7. Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Ψαχνών

8. Χανιά – Φωκικός

9. Καλαμάτα – Θρασύβουλος

10. Επισκοπή – Βύζας Μεγάρων

11. Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός

12. Εθνικός Αστέρας – Καλλονή

13. Τηλυκράτης – Καβάλα

14. Πανηλειακός – Παναχαϊκή

15. Βατανιακός – Νίκη Βόλου

16. Ακαδημία Πλαταμώνα – Εργοτέλης

17. Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αναγέννηση Επανομής

18. Γλυφάδα – Πανσερραϊκός

19. Δόξα Κρανούλας – Πιερικός

20. Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου

21. Καλαμαριά – Καλλιθέα

22. Φωστήρας – Ζάκυνθος

23. Τύρναβος – Οικονόμος Τσαριτσάνης

2η Φάση

24. Νικητής 20 – Νικητής 12

25. Νικητής 18 – Νικητής 3

26. Νικητής 17 – Νικητής 23

27. Νικητής 9 – Νικητής 10

28. Νικητής 13 – Νικητής 11

29. Νικητής 4 – Νικητής 15

30. Νικητής 22- Νικητής 8

3η Φάση

31. Πανθρακικός – Νικητής 29

32. Νικητής 28 – ΑΕΚ

33. Ρούβας ή Εθνικός Γαζώρου – Ξάνθη

34. Νικητής 30 – Πανιώνιος

35. Βέροια – Νικητής 27

36. Νικητής 26 – Κέρκυρα

37. ΠΑΣ Γιάννινα – Νικητής 25

38. Ολυμπιακός – Πανηλειακός ή Παναχαϊκή

39. Λεβαδειακός – Δόξα Κρανούλας ή Πιερικός

40. Αιγινιακού Αιγινίου ή Εργοτέλης – ΠΑΟΚ

41. Νικητής 24 – Ατρόμητος

42. ΟΦΗ – Κόρινθος ή Απόλλων Σμύρνης

43. Καλαμαριά ή Καλλιθέα – Άρης

44. Πλατανιάς – Αναγέννηση Καρδίτσας ή Ηρακλής Ψαχνών

45. Αχαρναϊκός ή ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

46. Παναθηναϊκός – Προοδευτική ή Ηρακλής

4η Φάση

47. Νικητής 43- Νικητής 40

48. Νικητής 39 – Νικητής 36

49. Νικητής 38 – Νικητής 32

50. Νικητής 46 – Νικητής 44

51. Νικητής 35 – Νικητής 33

52. Νικητής 42 – Νικητής 31

53. Νικητής 37 – Νικητής 34

54. Νικητής 41 – Νικητής 45

email
Πηγή άρθρου: ΚefaloniaToday Team